Typy prezerwatyw: jak dobrać odpowiednią prezerwatywę?

Prezerwatywy mogą się od siebie różnić nie tylko wymiarami, ale także typem. Możemy nabyć nie tylko prezerwatywy z wypustami, o różnej barwie, ale także i zapachowe. Znaleźć można też prezerwatywy trochę grubsze od tych standardowych, ale także i cienkie. W poniższym artykule będziemy mogli zapoznać się z rodzajami tego mechanicznego zabezpieczenia przed niechcianą ciążą. 

Prezerwatywa jest na pewno najtańszym, najłatwiej dostępnym i najczęściej używanym środkiem antykoncepcyjnym. Najważniejszą zaletę prezerwatyw stanowi fakt, iż chronią one przed zarażeniem chorobami przenoszonymi za pośrednictwem drogi płciowej. Inny plus prezerwatyw to ich różnorodność – mogą się odróżniać surowcem wykonania, smakiem, kształtem, barwą i właściwościami dodatkowymi. Swego rodzaju ulepszenia mogą sprawić, iż uprawianie seksu będzie nie tylko bezpieczniejsze, ale również przyjemniejsze. Zatem przejdźmy do typów prezerwatyw.

Prezerwatywy lateksowe

To najczęściej spotykany typ prezerwatyw. Wykonuje się je z lateksu, czyli kauczuku naturalnego pochodzenia. Są nieprzepuszczalne i rozciągliwe. Niemniej jednak nie każdemu mogą przypadać do gustu, z uwagi na swoją grubość – wielu mężczyzn narzeka, iż prezerwatywa pogarsza stosunek. Problem może stanowić także to, iż może ona wywoływać silne reakcje alergiczne u paru procent spośród męskiej populacji.

Prezerwatywy nielateksowe

Ten typ prezerwatyw jest odpowiedni nie tylko dla tych panów, którzy mają uczulenie na lateks, ale również dla tych chcących polepszyć własne doznania w czasie stosunków. Mają cieńszą strukturę (kondomy te są niemalże niewyczuwalne), co sprawia, iż seks odczuwany jest w sposób bardziej naturalny. Jest to prezerwatywa, którą wykonuje się z poliizoprenu.

Wielokolorowe i mające różne kształty

Panowie chcący zaskoczyć swoje partnerki znacznie bardziej oryginalną prezerwatywą, mogą uderzać w wymienione rejony. Do wyboru mamy różnego typu barwy (złotą, czarną), ale także i kształty. Pomysłowość wybranych producentów zdecydowanie potrafi zadziwić – jedno przedsiębiorstwo będzie sprzedawać kondomy wyglądające niczym dinozaur, inne zaś w kształcie smokingu. Nie brak jest także prezerwatyw świecących w ciemnościach.

Prezerwatywy nawilżane

Tego typu prezerwatywy pokryte są lubrykantem w środku, jak i na zewnątrz, co jest pomocne w czasie uprawiania seksu. Jest również użyteczną pomocą, kiedy partnerka ma kłopoty z suchością w obrębie pochwy.  

Prezerwatywy chłodzące i rozgrzewające

Tego typu prezerwatywy mają w składzie substancję pozwalająca na uzyskanie efektu chłodzącego albo rozgrzewającego na powierzchni skóry. Żel potrafi zwiększyć doznania i pozwala na wychodzenie poza codzienną rutynę.

Prezerwatywy mające wypustki

Zawierająca prążki powierzchnia tychże prezerwatyw sprawia, iż doznania zarówno mężczyzny, jak i kobiety są intensywniejsze. Warto szczególnie używać prezerwatyw mających wypustki u podstawy, które będą stymulowały łechtaczkę, co ułatwi kobiecie osiąganie orgazmów.

Prezerwatywy zapachowe i smakowe

Nie brak jest również kondomów, które mogą oddziaływać na zmysł smaku i węchu. Wersja chociażby z owocowym smakiem sprawi, iż seks oralny może stać się dla wybranych pań znacznie bardziej przyjemnym doznaniem. Miłość francuska może mieć także swój smak. Tak samo będzie z zapachem.

Prezerwatywy wydłużające stosunki

Panowie mający w zwyczaju szybkie kończenie stosunku, mogą wybrać taki rodzaj prezerwatywy, który dzięki zawartości benzokainy, opóźnia wytrysk. Znajduje się ona w zbiorniczku przy końcu kondoma.

Jak założyć w poprawny sposób prezerwatywę?

Założenie prezerwatywy nie jest zaliczane do szalenie skomplikowanych czynności, niemniej jednak nie każdy może sobie z tym poradzić. Chodzi tutaj przede wszystkim o panów, którzy dopiero rozpoczynają własną przygodę z aktywnością seksualną. Niemniej jednak, nie ma co się zrażać, bowiem taką czynność można bardzo szybko opanować, dzięki czemu zakładanie prezerwatywy będzie sprawniejsze.

Add Comment