Seks analny- jak go uprawiać i co warto o nim wiedzieć?

Seks analny jest ciekawą propozycją dla wszystkich par, u których pojawiła się nuda i monotonia w łóżku i chcą nieco urozmaicić swoje kontakty. Miłość grecka pozwoli na odczuwanie nowych doznań w sypialni. Pomimo tego, iż ten rodzaj seksu jest często wybierany, to dalej stanowi dla wielu osób wstydliwy temat tabu. Nie należy mieć jednak do niego negatywne nastawienie, gdyż może przynosić wiele przyjemności i satysfakcji. Istnieje wiele technik seksu analnego i może on być bardzo ekscytującym doświadczeniem. Niektórzy odczuwają dużą przyjemność już z włożonych do odbytu palców, inni natomiast preferują korzystanie z zabawek erotycznych czy penetracji penisem. Warto przyjrzeć się nieco bliżej miłości greckiej i się z nią oswoić.

W jaki sposób uprawiać seks analny?

Na samym początku warto przedyskutować chęć wypróbowania tego rodzaju seksu z partnerką. Ważna jest obopólna zgoda, gdyż seks ma być przede wszystkim miłym doznaniem, zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety. Niektórym seks analny kojarzy się z czymś nieprzyjemnym i czują do niego dużą niechęć i odrazę. Jeśli takie właśnie odczucia pojawią się ze strony partnerki wówczas lepiej zrezygnować z tego pomysłu. Jeśli jednak kobieta boi się zacząć od penetracji odbytu penisem, obawia się bólu czy dyskomfortu, wówczas warto zacząć od penetracji palcem. Oswoi się wtedy z nową sytuacją i odczuwaną stymulacją. Dopiero po pewnym czasie będzie można było przejść do stosunku analnego.

Kobieta musi być rozluźniona, gdyż w innym razie wszelkie próby penetracji mogą wywołać u niej ból, przez skurczone mięśnie odbytu. Kolejną ważną kwestią jest higiena obojga osób. Przed miłością grecką warto wziąć wspólny prysznic, taką samą czynność poleca się też już po odbytym stosunku analnym czy też po zabawie z gadżetem erotycznym. Higiena jest podstawową kwestią, gdyż jej brak może zakończyć się uciążliwą infekcją. Należy także pamiętać, że podczas takiej aktywności seksualnej należy zaopatrzyć się w lubrykanty. Zwłaszcza jeśli para dopiero zaczyna swoją przygodę z miłością grecką, aczkolwiek można ich używać za każdym razem, nawet przez osoby już doświadczone. Co ważne, odbyt nie wydziela dużo substancji nawilżających, tak jak robi to pochwa. Z tego względu należy koniecznie korzystać z lubrykantów, najlepiej na bazie wody.

Tego rodzaju środki nie uszkodzą lateksowych prezerwatyw. W trakcie penetracji należy pamiętać o delikatności, gdyż kobieta potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do nowych doznań, jakie płyną właśnie z miłości greckiej. Może się zdarzyć, iż kobiecie nie przypadnie do gustu ten rodzaj seksu, nie będzie się czuła komfortowo. Istotna jest więc dobra komunikacja pomiędzy partnerami, należy wyrażać swoje emocje bez skrępowania. Nie każdemu musi podobać się taka aktywność seksualna, zawsze można spróbować innych form zbliżenia, jeśli seks analny nie okaże się najlepszym wyborem.

Co warto wiedzieć o seksie analnym?

Seks analny wybierany jest przez sporą część par, szukających nowych doznań. Należy jednak wiedzieć, iż zazwyczaj orgazm w trakcie seksu analnego pojawia się na skutek stymulacji narządów płciowych, natomiast rzadziej osiągana jest pełna satysfakcja jedynie podczas penetracji odbytu. Warto pamiętać jednak, jak ważne jest korzystanie z prezerwatywy również w trakcie seksu analnego. Pomimo tego, że ekskrementy znajdują się w odbycie na niedługi czas przed ich usunięciem z organizmu, to jednak po wypróżnieniu się, mogą jeszcze zostać ich pozostałości. Ponadto prezerwatywy pomogą również uniknąć zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.

W przypadku dosyć częstego uprawiania tego rodzaju seksu należy pamiętać, aby nie przesadzać z jego intensywnością. Zbyt gwałtownie uprawiany seks analny, uprawiany wielokrotnie może doprowadzić do zmniejszenia się napięcia w mięśniach odbytu. Przez co zmniejszy się kontrola nad stolcem, a kobieta będzie mogła borykać się z popuszczaniem. W trakcie seksu analnego warto wsłuchiwać się w potrzeby drugiej strony i zawsze zwracać uwagę na reakcję partnera. Techniki seksu analnego są istotne, aczkolwiek ważniejsze jest wzajemne zaufanie oraz bliskość pomiędzy ludźmi. Trzeba także pamiętać o higienie i zabezpieczeniu, które sprawi, że seks będzie bezpieczny.

Add Comment