Jak powinno się dbać o penisa?

Męski penis to jedna z ważniejszych części ciała mężczyzny. Właściwe zadbanie o niego, przyczyni się do lepszych doznań w czasie uprawiania seksu, jak również pozwoli zadbać o stan zdrowia. Jak zadbać o męskiego penisa i czy warto jest stosować takie same zasady higieny, co w przypadku innych części ciała? Czy długość penisa stanowi wyznacznik doznań kobiecych w czasie zbliżeń? Na te, jak i na inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. 

Części członka, czyli podstawowy zakres wiedzy dla każdego spośród mężczyzn

Męski członek nie ma kości. Tworzy go ciało gąbczaste, jak i dwa ciała jamiste. Unaczyniony jest on poprzez grzbietową tętnicę prącia, jak i tętnicę głęboką. Składa się z trzech części, takich jak:

  • napletek,
  • żołądź,
  • trzon prącia.

Członek stanowi część rozrodczego układu, który podzielony jest na zewnętrzne narządy (mosznę i prącie), jak i te wewnętrzne, w których skład wchodzą gruczoły cewkowo-opuszkowe, pęcherzykowo-nasienne, gruczoł krokowy, przewód wytryskowy, nasieniowód, najądrze, jądra i cewka moczowa. Wdrożenie właściwej pielęgnacji w okolicach intymnych jest bardzo ważne, a zlekceważenie takiej kwestii może prowadzić do przykrych w skutkach schorzeń. 

Jak powinna wyglądać pielęgnacja penisa?

Przy okazji podjęcia tematyki pielęgnacji członka warto zacząć od innej, ale tak samo istotnej kwestii. Tutaj powinno się zwrócić uwagę na ręce mające kontakt z całą resztą części ciała.  

Mycie rąk jest bardzo istotne z uwagi na kwestie ogólnej higieny, zdrowia, ale także w wypadku opisywanego wyżej właściwego dbania o członka. Z bakteriami mogą mieć one kontakt praktycznie każdego dnia. Wiele bakterii znajduje się na częściach komputera, smartfonach i na klamkach drzwi. Dlatego tak istotne pozostaje codzienne mycie rąk nie tylko po wizycie w toalecie, ale także przed nią. Niestety wymieniona czynność jest bardzo często pomijana przez mężczyzn.

Jak często należy myć członka?

Prącie powinno być myte minimum raz w ciągu dnia. Częściej, jeśli uprawia się sport albo wykonuje czynności, które mają wpływ na zwiększenie potliwości. Winno się to robić również po odbytym stosunku (jak i z oczywistych względów). Mycie winno przebiegać bez zastosowania gąbek czy też innych tego rodzaju elementów wyposażenia łazienki. Z jakiego powodu powinno się odżywiać szczotki i gąbki w kąt? Męski penis podatny jest na różne podrażnienia. Prącie najlepiej będzie umyć po prostu dłonią w ciepłej, ale nie gorącej wodzie, używając żelu przeznaczonego do intymnej higieny.

Czym myć członka? pH w okolicach intymnych

Na ogół żele pod prysznic czy też mydła, mają zasadowe pH, które nie jest właściwe dla intymnych okolic mężczyzn i kobiet. pH dla członka męskiego powinno być delikatnie kwaśne. Takie właśnie będą w stanie zapewnić dostępne w sprzedaży żele do intymnej higieny. Dzięki ich składowi, nie musimy obawiać się podrażnień i reakcji alergicznych. Poza tym sporo z nich, wykazuje również działanie nawilżające.

Jak powinna wyglądać zdrowa żołądź penisa?

Żołądź to strefa erogenna. Za ochronę przed wszelkimi uszkodzeniami wymienionej części męskiego członka, odpowiedzialny jest fałd skóry, czyli po prostu napletek. Dba on także o to, żeby żołądź miała właściwą wilgotność. Zdrowa żołądź powinna być gładka, nie mogą się także pojawiać na niej żadne zaczerwienienia. Jeżeli jej zewnętrzny wygląd odbiega od opisanej normy – konieczne będzie udanie się do specjalisty i sprawdzenie, co może stanowić przyczynę odbarwień i zmian strukturalnych na zakończeniu prącia.

Jakie schorzenia mogą dotyczyć penisa i jak można się przed nimi chronić?

Zachowanie właściwego poziomu higieny, to znaczy regularne mycie członka na pewno przyczyni się do zmniejszenia ryzyka występowania różnych schorzeń mających z nim związek. Jednakże nie zawsze będziemy w stanie wszystkie je wyeliminować. Schorzenia prącia będące wynikiem nieodpowiedniej higieny to zwykle:

  • stulejka – jej głównym objawem jest brak możliwości ściągnięcia napletka,
  • stan zapalny żołędzi – symptomem tego typu zapalenia, będzie świąd, obrzęk, ból prącia, intensywnie pachnąca wydzielina z członka i wysypka.

 

Add Comment