Ciekawe fakty na temat męskiej seksualności.

Męska seksualność nie jest w ogóle skomplikowana, przynajmniej tak twierdzi właśnie większość osób. Niestety w dalszym ciągu seks jest tematem tabu i niewiele osób chce poruszać aspekty męskiej seksualności. O pewnych kwestiach jednak powinni wiedzieć zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Oto najciekawsze fakty o męskiej seksualności, o których z pewnością nie każdy słyszał, jednak warto się z nimi zapoznać.

Panowie nie zawsze mają ochotę na aktywność seksualną

Stereotyp mówi o tym, że każdy mężczyzna cały czas myśli o seksie i jest na niego gotowy w dowolnym momencie. Jest to jednak ciągle powtarzany mit, który niema nic wspólnego z prawdą. Tak samo, jak kobiety, mężczyźni także miewają wahania libido. Czasem owszem są bardzo chętni na zbliżenia, a niekiedy nie mają w ogóle ochoty podejmować żadnych kontaktów seksualnych. Długotrwały i silny stres oraz duże przemęczenie, sprawia, iż nie wykazują oni chęci na seks i wcale o nim nawet nie myślą. Tak samo, jak i kobieta, mężczyzna może mieć zły nastrój, który nie sprzyja w ogóle miłosnym uniesieniom. Ten mit krążący pośród społeczeństwa jest bardzo szkodliwy dla płci męskiej. Ponadto, warto podkreślić, iż to właśnie panowie często padają ofiarami molestowania seksualnego.

Rozmiar członka nie jest wcale najważniejszy

Mężczyźni często borykają się z kompleksami dotyczącymi rozmiaru członka. Wiele panów często zastanawia się, czy ich członki mają odpowiedni rozmiar, który pozwoli na zadowolenie partnerki. Przeważnie nie wiedzą oni, ile wynosi norma, często porównując rozmiar penisa z gwiazdami porno, przez co pogarsza się ich samoocena oraz pewność siebie. Jest to bardzo złe postępowanie, które prowadzi jedynie do kompleksów i złego samopoczucia. Co ważne, według pań rozmiar nie jest wcale taki ważny, jak umiejętności kochanka i jego popęd seksualny. A więc nawet mężczyzna z niewielkim przyrodzeniem jest w stanie usatysfakcjonować swoją partnerkę. Wiele kobiet podkreśla również, iż bardziej liczy się grubość penisa, aniżeli jego rozmiar. Warto również pamiętać, że kobiecy punkt G znajduje się jedynie 4 cm od ujścia pochwy.

Masturbacja ma korzystny wpływ na mężczyzn

Masturbacja jest całkowicie normalnym zjawiskiem i nie powinna być powodem do obaw. Większość panów się onanizuje, aczkolwiek powinna być ona jedynie elementem uzupełniającym życie seksualne, a nie stanowić jego zamiennik. Masturbacja jest korzystna dla mężczyzn, gdyż pomaga zredukować nagromadzony stres, rozładować napięcie, zrelaksować się i spokojnie zasnąć. Ponadto poprzez masturbację mężczyzna poznaje własne ciało, wie, z czego czerpie najwięcej przyjemności, co może przełożyć się na kontakt z partnerką, której może powiedzieć, w jaki sposób ma go stymulować.

Mężczyzna może osiągać wielokrotne orgazmy

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że mężczyzna również jest zdolny jak kobieta do przeżywania wielokrotnych orgazmów. Panowie również je przeżywają, aczkolwiek muszą się ich nauczyć, w czym pomoże również masturbacja. Mężczyzna musi jedynie zrozumieć, iż wytrysk oraz orgazm są dwoma innymi pojęciami i warto nauczyć się je kontrolować. Wielokrotne orgazmy dają jeszcze więcej przyjemności, aczkolwiek ich nauczenie się może zająć sporo czasu.

Panowie również mają punkt G

Mężczyźni również mają punkt G, tak samo, jak i kobiety. Tym punktem jest prostata, która może zapewnić wiele przyjemności i intensywnych doznań u mężczyzn. Jej stymulacja jest w stanie przynieść satysfakcję, o ile jest ona w dobrym stanie. Warto ją masować, jeśli mężczyzna nie ma oporów przed tego rodzaju praktykami.

Gadżety erotyczne dla panów

Na rynku znajduje się wiele gadżetów erotycznych opracowanych nie tylko dla pań, ale również dla panów. Mężczyźni coraz chętniej sięgają po tego rodzaju zabawki. Stanowią one ciekawe urozmaicenie dla panów, pomimo tego, iż nie zastępują klasycznego seksu. Dają mężczyznom wiele przyjemności i maksymalizują doznania. Do wyboru są między innymi wibratory, czy pierścienie oraz wiele innych zabawek, które spodobają się zarówno mężczyźnie, jak i jego partnerce.

Add Comment