Warto zobaczyć

Zabytki

Stara Gorzelnia w Prażmowie

Restauracja Stara Gorzelnia to miejsce zabytkowe i niezwykle klimatyczne. Budynek w którym znajduje się restauracja pochodzi z początków XIX wieku. Stanowił on część zabudowań dworskich rodziny Ryxów i spełniał rolę gorzelni.

Czytaj więcej...

Sanktuarium na Mariankach

Wieczernik (niewielki kościół Wieczerzy Pańskiej) na Mariankach w Górze Kalwarii zbudowany w 1674r. to miejsce szczególne, ale i magiczne.

Czytaj więcej...

Remiza strażacka

Remiza strażacka w stylu klasycystycznym

Czytaj więcej...

Zespół pałacowo–parkowy w Małej Wsi

Zespół pałacowo–parkowy w Małej Wsi jest jednym z bardziej znaczących i wyróżniających się obiektów tego typu na całym Mazowszu.

 

Czytaj więcej...

Tężnia w Konstancinie

Tężnia solankowa uruchomiona w XX wieku

Czytaj więcej...

Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku

Zamek w Czersku to jedna z największych atrakcji turystycznych Krainy Jeziorki. Zbudowany na przełomie XIV i XV wieku przez księcia mazowieckiego Janusza I zapewne gdyby nie zmiana koryta Wisły, która odsunęła go od brzegu rzeki, dziś stałby w centrum stolicy Polski.

Czytaj więcej...

Piaseczyńsko - grójecka kolej wąskotorowa

Niewątpliwą atrakcją turystyczną gminy jest kolej wąskotorowa, która jeździ już od ponad 100 lat. Trasa prowadzi przez malownicze okolice, po równinnym terenie z rozległymi sadami owocowymi, kompleksami stawów, dolinami rzek.

Czytaj więcej...

Szlak na dziś

Lesznowola - Magdalenka - Wólka Pracka - Złotokłos - Prace Małe - Leśna Polana - (łączy się ze szlakiem głównym Krainy Jeziorki) - 19 km